کد خبر: ۵۵۴۳۱
تاریخ انتشار: ۱۳۹۶/۰۷/۱۳
اجرای طرح مسكن مهر شیروان كه در ابتدا بسیاری از مردم را به خانه دار شدن امیدوار كرد، اندك اندك با افزایش هزینه های ساخت، بی مهری اش را به متقاضیان این واحدها اثبات می كند
 مسکن‌مهر، رؤیای خانه‌دار‌شدن شیروانی‌ها را ویران کرد

به گزارش پایگاه خبری شیروان،طرح مسكن مهر كه در دولت های نهم و دهم اجرا شد و قرار بود در این طرح با اهدای زمین های دولتی و تسهیلات ارزان قیمت بسیاری از خانواده های مستاجر، صاحب خانه شوند پس از گذشت چند سال با افزایش هزینه ها و برخی سوء مدیریت ها، خانواده های ایرانی را مورد بی مهری قرار داده است.

مسكن مهر شیروان در خراسان شمالی نیز از این قائده مستثنا نبوده و در این شهر هم با عدم اجرای درست و به موقع طرح و نیز نظارت ناكافی، آرزوهای متقاضیان برآورده نشد.

در حالی كه قرار بود این واحدها با حداكثر هشت تا 10 میلیون تومان تحویل خانواده ها شود؛ در حال حاضر این میزان آورده نقدی تا 22 میلیون تومان افزایش یافته و موجب نارضایتی و اعتراض متقاضیان شده است.

پیمانكاران به بهانه تغییر وضعیت بازار، این افزایش آورده نقدی را توجیه می كنند و مسئولان ناظر نیز جز سكوت راهی برنگزیده اند؛ در حالی كه افزایش قیمت مصالح و سایر هزینه ها سنخیت چندانی با میزان افزایش آورده نقدی مورد درخواست پیمانكاران ندارد و از طر ف دیگر نیز بخش قابل توجهی از ساخت و ساز این واحدها پیش از افزایش قیمت ها انجام شده بود.

تعدادی از متقاضیان مسكن مهر كوی وحدت شیروان در گفتگو با خبرنگار ما، می گویند: افزایش قیمت این واحدهای مسكونی اصلا منطقی نیست؛ چرا که ابتدا به مردم گفته شد باید هفت میلیون تومان به عنوان آورده نقدی پرداخت کنند و در حال حاضر نیز حق ندارند 22 میلیون تومان از مردم طلب کنند.

آنان اعتقاد دارند از طرف دیگر نیز پیش از آنکه قیمت‌ها به صورت سرسام‌آوری افزایش یابد، مراحل ساخت تعدادی از واحدهای مسکن مهر کوی وحدت بیش از 70 درصد پیشرفت كرده بود و بنابراین افزایش قیمت معنایی ندارد و مردم نباید چوب کم‌کاری دیگران را بخورند.

 

محمد رضا صلاحی یکی از متقاضیان مسکن مهر شیروان در گفتگو با خبرنگارما گفت: من یکی از اعضای مسکن مهر پنج در شیروان هستم که در سال 89 در یکی از این شرکت ها ثبت نام کردم و در آن زمان مسئولین تعاونی اعلام کردند شما با آورده نقدی حداکثر 9 میلیون تومان صاحب خانه می شوید.

وی با بیان اینکه مطالبه 22 میلیون تومانی آورده نقدی از سوی شرکت کاملا خلاف وعده های مسئولین است، افزود: چندین بار برای تحویل واحدهای مسكونی وعده داده شد؛ ابتدا شهریور 90 و بعد اسفند این سال تعیین شد و پس از آن نیز خرداد91 به عنوان زمان قطعی تحویل تعیین شد اما در حال حاضرخبری از تحویل واحدها نیست.

صلاحی  اظهار داشت: در جلسه مجمع مسئولین مسکن مهر پنج که پیشرو ترین شرکت در زمینه ساخت و سازهای مسکن مهر در کوی وحدت شیروان عنوان می شود؛ قول تحویل واحد ها را در شهریور 92 داده اند و گفته اند كه اگر اعضا  تمام مبلغ آورده نقدی یعنی 22 میلیون تومان را پرداخت کنند واحدها را تحویل خواهیم داد.

این متقاضی مسكن مهر شیروان اضافه می كند: افسوس که از این وعده ها بسیار شنیدیم و از این هراس داریم كه به دلیل کندکاری و مسائل دیگر که انبوه ساز مرتکب آن می شود؛ این مبلغ نیز افزایش یابد.

یکی دیگر ازاعضای مسکن مهر کوی وحدت شیروان نیز می گوید: من کارگر ساده روز مزد هستم و امثال من که برای دریافت واحدهای مسكن مهر ثبت نام كرده اند توان پرداخت 22 میلیون تومان آورده نقدی را ندارند.

وی كه مایل به معرفی خود نیست می افزاید: با شرایط فعلی که حداکثر درآمد ماهیانه بنده به 450 هزارتومان نمی رسد چگونه باید 22 میلیون تومان را فراهم کنم؟

این عضو مسکن مهر شیروان با بیان اینكه مطمئن هستم بیش از 90 درصداعضا نیز مشکل فعلی من را دارند، اضافه می كند: در جلسه مجمع تعاونی، مسئولین اعلام کردند دولت اجازه داده تا اگر واحدها آماده تحویل شوند و بعد از گذشت چند ماه متقاضی آورده نقدی خود را کامل واریز نکند؛ انبوه ساز حق فروش واحدها را به صورت آزاد دارد و این اصلا قابل قبول نیست چرا که این واحدها با سرمایه های ما ساخته شده است.

وی گفت: تکلیف پول ما که در این چند سال در اختیار انبوه ساز بوده است چه می شود؟ زمانی که پول را از اعضا دریافت می کردند و تسهیلات واحدها آزاد می شد مگر قیمت مصالح اینقدر بالا بود که در حال حاضر قیمت مصالح را به نرخ روز حساب می کنند؟

یکی دیگر از اعضا در این زمینه می گوید: با شرایط فعلی هر واحد مسکونی با احتساب وام 25 میلیون تومانی مسکن، بالغ بر 47 میلیون تومان تمام می شود که اگر هزینه نصب کابینت و پکیج را نیز به آن اضافه کنیم این میزان به 50 میلیون تومان افزایش می یابد.

وی با بیان اینكه کم کاری و کندکاری پیمانکار و انبوه ساز را با این تفاصیل باید اعضا جبران کنند و تمام فشارهای اقتصادی متوجه اعضا است، می افزاید: به نظر می رسد مسئولین ذی ربط در مدت زمان مورد نیاز برای اتمام پروژه دست انبوه سازان را باز گذاشته اند.

این متقاضی مسكن مهر شیروان می گوید: پیمانکار با پول های ما مصالح را در زمان ارزانی خریده و الان به قیمت روز با  ما محاسبه می کند؛ براستی هیچ مسئولی نمی خواهد به مشکلات ما رسیدگی کند؟

اکنون تعداد زیادی از خانواده هاي شيرواني که صاحب خانه نبودند و زمان زیادی را مستاجری کرده اند امید دارند تا بی دغدغه زندگی با نشاطی را در واحدهای مسکونی مهر كوي وحدت اين شهر تجربه کنند.

آنها علاوه بر درخواست رسيدگي به افزايش آورده نقدي مورد نياز، افزایش نظارت ها بر ساخت و ساز، رسیدگی به مشکلات متقاضیان مسکن مهر و تحویل به موقع واحدها، برخورد با دلالان مسکن به ویژه در خرید و فروش مسکن مهر، جلوگیری از سوء استفاده ها و... را از دیگر خواسته های خود مي دانند و انتظار دارند مسئولين مربوطه هر چه سريع تر در اين موارد وارد عمل شوند.مخاطبین گرامی شما میتوانید از این به بعد با دانلود  و استفاده از اپلیکیشن اختصاصی پایگاه خبری تحلیلی شیروان با استفاده از گوشی های همراه از آخرین اخبار این پایگاه خبری اطلاع پیدا کنید.

داغ کنیدنظر شمانام:
ایمیل:
وب سایت:
نظر*:  
 

آخرین اخبار

پربازدیدترین اخبار سیاسی در ۲۴ ساعت گذشته + لینک

پرونده نقض حقوق بشر در عربستان-۱۵|سرنوشت نامعلوم مادر و فرزندش پس از دستگیری؛ مشروعیت‌بخشی به نقض حقوق بشر در عربستان

دستگیری عامل اصلی ربایش دختران در ایرانشهر

عکس/ شاهکار جدید BMW رونمایی شد

سرگیجه‌های «جریان خاص» پس از برد ایران از مراکش/ امنیت ایران را تاجزاده حفظ کرد یا سردار سلیمانی؟!

نظر احمقانه وزیردفاع ژریم صهیونیستی درباره مسی

عکس/ نیمار با موهای جدید مقابل سوئیس

واکنش جالب گلر ایسلند به مهار پنالتی مسی +عکس

شهرستان ملکشاهی قطب نمدمالی در استان ایلام است

روزنامه های کرمان ۲۷ خرداد ۱۳۹۷

پربیننده

«امیر کربلایی‌زاده» از بیمارستان مرخص شد

فیلمی که ترامپ به رهبر کره شمالی نشان داد چه بود؟

«امیر کربلایی‌زاده» از بیمارستان مرخص شد

سخنگوی کاخ سفید و معاونش درصدد کناره‌گیری

بازار خودرو در حال فرود!

بازار خودرو در حال فرود!

بازار خودرو در حال فرود!

«امیر کربلایی‌زاده» از بیمارستان مرخص شد

فیلمی که ترامپ به رهبر کره شمالی نشان داد چه بود؟

«امیر کربلایی‌زاده» از بیمارستان مرخص شد

سخنگوی کاخ سفید و معاونش درصدد کناره‌گیری

بازار خودرو در حال فرود!

بازار خودرو در حال فرود!

بازار خودرو در حال فرود!

یادداشت

فاطمه زهرا (علیها السلام) در نزد مسلمانان برترین و والامقام ترین بانوی جهان

فاطمه زهرا (علیها السلام) در نزد مسلمانان برترین و والامقام ترین بانوی جهان

شب چله، آخرين روز آذر و شب اول زمستان و طولاني ترين شب سال است

شب چله، آخرين روز آذر و شب اول زمستان و طولاني ترين شب سال است

پربحث

گزارشی از نحوه آماده‌سازی بازیکنان تیم ملی ایران

سارقان خانه‌های ارامنه دستگیر شدند

مربی موفق آرژانتین در ورلدکاپ ۸۶ همچنان در بیمارستان

لزوم دریافت نماد الکترونیک برای فعالان کسب و کار اینترنتی

هنرمندانی که توانستند مردم ایران را به صف کنند

دلار ۳۷۰۰ تومانی در سال ۵۰۰۰ تومانی

FATF و سراب رفع تحریم‌ها