کد خبر: ۶۲۶۶۰
تاریخ انتشار: ۱۳۹۷/۰۱/۲۶
رئیس سازمان تبلیغات اسلامی:
قزوین- رئیس سازمان تبلیغات اسلامی گفت: روحانیت در طول تاریخ مورد اعتماد مردم بوده و در عصر حاضر هم می تواند در کاهش آسیب های اجتماعی و پاسخگویی به شبهات نقش کلیدی ایفا کند.
روحانیت در کاهش آسیب ها و اعتمادسازی نقش تاریخی دارد,

حجت الاسلام والمسلمین سید مهدی خاموشی در حاشیه سفر به قزوین برای شرکت در نشست هم اندیشی  مدیران اجرایی طرح سکونت گاههای غیر رسمی استانهای کشورگفت: از سال گذشته که این طرح آغاز شده توانسته ایم با کمک روحانیون جوان و خلاق به نتایج خوبی برسیم و تجربه خود را در توسعه و اجرای بهتر طرح بکار خواهیم گرفت.

وی اضافه کرد: با توجه به این که مطالبه رهبری در حوزه آسیب های اجتماعی جدی است ما نیز تلاش می کنیم با بهره گیری از ظرفیتهای تبلیغی و آموزشی و فرهنگی خود با کمک سایر دستگاهها در زمینه کاهش آسیب ها گام برداریم.

رئیس سازمان تبلیغات اسلامی یادآورشد: رمز موفقیت هر کاری حضور مردم است و اگر از مشارکت مردم در کارها استفاده نکنیم وبخواهیم کارها را بنام خود تمام کنیم فعالیتها به سرانجام نمی رسدو در این راستا ضروری است از ظرفیت سازمانهای مردم نهاد و تشکل ها بیشترین استفاده را ببریم.

وی اضافه کرد: رسالت مهم تبلیغ روحانیون توجه جدی به تبیین، تبلیغ و تذکر در مسئولیت های اجتماعی است تا مسیر روشنی برای فعالیتها ترسیم شود.

مخاطب خود را در طرح های آسیب های اجتماعی بشناسیم

حجت الاسلام والمسلمین خاموشی با اشاره به اهمیت اجرای طرح کاهش آسیب ها در سکونت گاههای غیر رسمی اظهارداشت: باید در اجرای برنامه های فرهنگی و دینی در این مناطق ابتدا مخاطب خود را بشناسیم و مطالعه دقیقی از نقاط مثبت و منفی آسیب ها داشته باشیم و برنامه هایی متناسب با آنها ارائه کنیم.

اجرای طرح با محورهای ۵ گانه است

وی گفت: آسیب های ۵ گانه شامل طلاق، اعتیاد، فساد و فحشا و حاشیه نشینی  محور کارها در اجرای طرح  سکونت گاههای غیر رسمی است.

خاموشی اظهارداشت: در سال ۹۶ استانهای سه گانه شامل قزوین، همدان و زنجان برای طرح انتخاب شدند و امسال هفت استان دیگر اضافه شد و به ۱۰ مورد رسید و درصددیم آن را در همه استانها عملیاتی کنیم.

وی اضافه کرد: در نشست قزوین با بررسی تجربیات سه استان گزارش ها را شنیدیم و متوجه شدیم تبلیغات اسلامی در بحث مقابله با آسیبها و در تفاهم با وزارت کشور چه کرده است.

خاموشی یادآورشد: در ۵ محور کاهش آسیب های اجتماعی در سکونت گاههای غیر رسمی و حاشیه نشینی این طرح عملیاتی شده و در روشها هم توصیه شده تا مردم را برای این حرکت دخیل کنند و ما فقط حامی باشیم و نظارت کنیم و اگر بسته ای لازم بود بدهیم و نظارت هم داشته باشیم.

نقش روحانیت در کاهش آسیب ها موثر است

وی اظهارداشت: در طول تاریخ، روحانیت یک مرجعیت دینی و اجتماعی داشته و حضور آنها در حسینیه ها، مساجد و بقاع متبرکه تاثیرگذار بوده و پاسخگوی سوالات دینی مردم بوده و این تجربه نشان می دهد این مرجعیت مستدام است و در حل معضلات باید از این نقش بخوبی استفاده کنیم.

خاموشی اظهار امیدواری کرد اجرای این طرح بتواند به سالم سازی جامعه بویژه در نقاط حاشیه نشین کمک کند.مخاطبین گرامی شما میتوانید از این به بعد با دانلود  و استفاده از اپلیکیشن اختصاصی پایگاه خبری تحلیلی شیروان با استفاده از گوشی های همراه از آخرین اخبار این پایگاه خبری اطلاع پیدا کنید.

داغ کنید
برچسب ها:نظر شمانام:
ایمیل:
وب سایت:
نظر*:  
 

آخرین اخبار

دستاوردهای مذاکرات سیاسی «آستانه ۹» درباره سوریه

قیمت نان تغییر می‌کند؟

قلعه‌نویی امروز سرمربی سپاهان می‌شود؟

پربیننده

کارخانه‎داری که وزیر اقتصاد را به فکر فرو برد

پیش نشانه‌های ابتلا به سرطان روده بزرگ

حدیث روز/ سخن امام علی(ع) درباره رابطه دنیا و انسان

کاسبی با روح و روان مردم

نقشه جایگزین امریکا برای برجام

پوپولیست تلگرامی!

خطرات طولانی شدن ائتلاف‌های انتخاباتی عراق

کارخانه‎داری که وزیر اقتصاد را به فکر فرو برد

پیش نشانه‌های ابتلا به سرطان روده بزرگ

حدیث روز/ سخن امام علی(ع) درباره رابطه دنیا و انسان

کاسبی با روح و روان مردم

نقشه جایگزین امریکا برای برجام

پوپولیست تلگرامی!

خطرات طولانی شدن ائتلاف‌های انتخاباتی عراق

یادداشت

فاطمه زهرا (علیها السلام) در نزد مسلمانان برترین و والامقام ترین بانوی جهان

فاطمه زهرا (علیها السلام) در نزد مسلمانان برترین و والامقام ترین بانوی جهان

شب چله، آخرين روز آذر و شب اول زمستان و طولاني ترين شب سال است

شب چله، آخرين روز آذر و شب اول زمستان و طولاني ترين شب سال است

پربحث

کاخ والری برای ایران حفظ شود

تامین آب کشاورزی با اصلاح ساختار مدیریت آب

سه گام حجاریان برای «خلع روحانی، انقلاب و حکومت بعد»/ برجام را با سیاست‌ورزی زنانه حفظ کنید!

کنعانی: برجام بماند، آمریکا نمی‌تواند از "شرط ماشه" استفاده کند

خبری جدید اما عجیب از بن‌سلمان

روادید مراسم اربعین لغو می‌شود؟